O společnosti Dyson
James Dyson

„Jako každého i nás otravují výrobky, které nefungují správně. Jako konstrukční technici se s tím snažíme něco dělat. Všem nám jde o vynalézavost a zlepšování.“

Design nového nápadu

Nový nápad

V roce 1978 trápil Jamese Dysona klesající výkon jeho vysavače. Když ho rozebral, zjistil, že sáček byl ucpaný prachem, což způsobilo pokles sání. Před nějakou dobou však pro svou továrnu postavil cyklonový separátor, který odděloval částečky barvy ze vzduchu pomocí odstředivé síly. Mohl by však stejný princip fungovat také u vysavače?

Dal se do práce. O 5 let a 5 127 prototypů později vynalezl celosvětově první bezsáčkový vysavač.

G-force

G-Force

Vysavač Jamese Dysona se nejprve prodával v Japonsku, domově špičkové technologických výrobků. Pod názvem G-Force zaujal Japonce svým výkonem a rychle se stal symbolem s prodejní cenou 2 000 dolarů za kus. V roce 1991 také v Japonsku získal ocenění International Design Fair Prize.

Vysavač DC01

DC01

Díky poplatkům z prodeje G-Force byl James Dyson schopen založit svou vlastní společnost Dyson Ltd. V roce 1993 otevřel své vlastní výzkumné středisko a továrnu v Cotswolds a začal pracovat na novém vysavači – takovém, který by zachytil i ty nejmenší částečky prachu. Jmenoval se DC01, jako „Dual Cyclone“, a byl prvním vysavačem, který si po celou dobu uchoval 100% sací výkon.

Aktuální mapa zastoupení Dyson ve světě

Dyson dnes

Dnes jsou zařízení Dyson ve více než 65 zemích světa. Společnost Dyson vyrostla z jednoho muže a jedné myšlenky v technologickou společnost s více než 1 000 inženýry na celém světě. Ale neusnula na vavřínech. Jejím středem je stále rostoucí tým inženýrů a vědců. Více nápadů. Více invence.

Technici Dyson

Technici Dyson

Technici a vědci společnosti Dyson v Británii, Singapuru a Malajsii se věnují vynalézání a zdokonalování přístrojů značky Dyson. Jsou nabíráni z širokého spektra oborů: dynamiky kapalin, robotiky, akustiky, elektroniky a mikrobiologie, abychom jich vyjmenovali alespoň několik. Každý z nich je ve svém oboru odborníkem. Vzájemnou spoluprací zajišťují, že přístroje Dyson vynikají nad ostatními a že jsou konstruovány tak, aby vydržely.

Detail vysavače

Dyson ve světě

Od Malmesbury po Malajsii a od Chicaga po Singapur, Dyson má své týmy po celém světě. Každý hraje důležitou úlohu v úspěchu celé společnosti. V poslední době společnost Dyson investovala do továrny na výrobu svých unikátních motorů v Singapuru. Jejím výhradním účelem je přesná výroba každého digitálního motoru Dyson – zásadní technologie, která je srdcem nejmodernějších přístrojů značky Dyson.

Kancelář Dyson - Malmesbury

Výzkum, konstrukce a vývoj

Veškerý počáteční výzkum, konstrukce a vývoj technologií Dyson se provádí v sídle společnosti Dyson v Malmesbury v Anglii. Zde James Dyson a jeho tým inženýrů každý den pilně pracují a neustále nalézají způsoby, jak by mohly určité věci lépe fungovat.

Prototyp cylindrického vysavače Dyson

Vylepšit. Zdokonalit. Vylepšit. Zdokonalit.

Technici a vědci společnosti Dyson znovu a znovu vylepšují své nápady. Dnes je vytváření prototypů rychlejší a propracovanější, ale stále je co zdokonalovat. Ale pokud je co, znamená to, že technici společnosti Dyson se ve svém úsilí o dosažení dokonalosti zabývají vytvářením prototypů mnohem více.

Materiály Dyson

Věda o materiálech

Přístroje Dyson jsou konstrukčně celistvé. Jsou silné a lehké. Znalosti geometrie a průkopnické materiály znamenají, že technici společnosti Dyson umějí z mála udělat hodně. Méně materiálů, nižší hmotnost, méně odpadu.

Nadace Jamese Dysona

Technické zajištění budoucnosti – nadace Jamese Dysona

Technici řeší problémy světa. A my jich potřebujeme stále více. Proto James Dyson tak nadšeně podporuje mladé lidi v tom, aby se věnovali vědě, technologii a strojírenství. Nadace Jamese Dysona je charitativní organizací, která podporuje studenty a učitele prostřednictvím stipendií, vzdělávacích programů a učebních materiálů.

James Dyson Award - Titanové rameno

Ocenění James Dyson Award

James Dyson Award je mezinárodním oceněním za design. Existuje za účelem inspirování další generace konstruktérů. Je oslavou jejich práce a jejich ohodnocením na celosvětové úrovni.

Předávání cen organizuje nadace Jamese Dysona jako součást svého poslání inspirovat mladé lidi v oblasti designu, pomoci jim naplnit jejich potenciál a stát se techniky.

;